Kluczowym nurtem, prowadzonych przez nas działań, jest uświadomienie roli zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej w zachowaniu dobrego stanu zdrowia w dobie zmieniających się warunków cywilizacyjnych.

Statystyki zdrowia współczesnego społeczeństwa odnotowują alarmujący wzrost liczby zachorowań dzieci i młodzieży na choroby określane niegdyś jako „starcze”. Jest to wynik niekorzystnych zmian stylu życia w ostatnich latach, dlatego program „Aktywnie po zdrowie” zawiera inicjatywy kierowane głównie do dzieci i młodzieży, a także ich rodziców i opiekunów.

Chcąc wzmocnić działania prowadzone w szkołach, a także przedstawić promowane przez Fundację idee, jak najszerszej grupie odbiorców, realizujemy kampanie społeczne i medialne. We wrześniu 2010 roku w największych miastach Polski prowadziliśmy kampanię billboardową „To śmieci tuczą dzieci”, która poruszyła opinię  publiczną oraz reklamy umieszczane na wyświetlaczach popularnych sieci bankomatów. Kolejnym krokiem była konferencja prasowa „Co Polacy mają na talerzu i dlaczego tyją?” w listopadzie 2010 roku. Na przełomie 2010 i 2011 roku opublikowaliśmy serię tematycznych artykułów w prasie wysokonakładowej oraz zaprezentowaliśmy serię filmów edukacyjnych w telewizji publicznej.

Dzięki wsparciu medialnemu, ludzie biorący udział w projektach Fundacji, mają poczucie, że uczestniczą w ważnych akcjach o ogólnopolskim zasięgu. Nasze programy angażują do działania szerokie grupy społeczne, zwłaszcza w środowisku lokalnym. To niezwykle ważne, gdyż samotna walka ze stylem życia nie przynosi tak znaczących efektów, jak zaangażowanie całych zbiorowości, w tym osób współodpowiedzialnych za kształt zwyczajów prozdrowotnych.

Zdrowo jem, więcej wiem

Zdrowo jem, więcej wiem jest konkursem skierowanym do dzieci z zerówek i klas 1-3 szkół podstawowych. Wpisuje się w rytm roku szkolnego. Składa się z dwóch etapów. Każdy z nich stanowi kompilację zajęć lekcyjnych i konkursów z nagrodami, pobudzających kreatywność najmłodszych uczestników. Konkurs pomaga wykształcić u dzieci postawy prozdrowotne, a także szerzy wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej wśród osób dorosłych, związanych z projektem. Pierwsza edycja odbyła się w roku szkolnym 2010/2011.

PlanujeGotuje.pl

PlanujeGotuje.pl to strona internetowa z bazą przepisów kulinarnych, które powstały podczas realizacji wielu projektów Fundacji Banku Ochrony Środowiska od początku jej działania, czyli od 2010 roku. Ciekawym elementem aplikacji jest kreator jadłospisu, czyli narzędzie umożliwiające komponowanie własnej diety z wybranych posiłków dostępnych na stronie lub w aplikacji.

AktywniePoZdrowie.pl

Strona o zdrowym stylu życia i ekologii www.aktywniepozdrowie.pl. Będziecie zaskoczeni jak wiele pożytecznych i wiarygodnych informacji tam znajdziecie, m.in. co i jak jeść, aby cieszyć się zdrowiem, jak aktywnie spędzać czas, a nawet czym nie palić w piecu.