PODSUMOWALIŚMY 7 EDYCJĘ „ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM”

25 września 2017

PODSUMOWALIŚMY 7 EDYCJĘ

VII edycja projektu Fundacji BOŚ „Zdrowo jem, więcej wiem” była ogromnym sukcesem. Edukacja prozdrowotna objęła prawie 500 tysięcy osób. Do edycji, która odbywała się pod honorowym patronatem Pierwszej Damy, Agaty Kornhauser-Dudy zgłosiło się ponad 3,3 tysiaca zespołów konkursowych, czyli przeszło 70 tysięcy uczestników (dzieci i nauczycieli), którzy uczyli się o zdrowym odżywianiu i swoją wiedzę przekazywali dalej swoim rodzicom, kolegom i koleżankom.

Sędziowie ocenili ponad 5 tysięcy raportów, na podstawie których Fundacja nagrodziła 25 zespołów z 25 placówek oświatowych, 41 nauczycieli i ponad 530 uczniów.

W Muzeum POLIN odbyło się uroczyste podsumowanie VII edycji projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”, wzięli w nim udział przedstawiciele 17 zespołów szkolnych.

Bank Ochrony Środowiska reprezentowali Pan Prezes Bogusław Białowąs, Wiceprezesi Anna Milewska i Dariusz Grylak, a także Dyrektor Departamentu Marketingu Paweł Anyszewski.

Głównymi gośćmi byli jednak laureaci projektu – ok. 400 uczniów z zerówek i klas I-III szkół podstawowych oraz ich nauczyciele.

Spotkanie zainaugurowali Prezes Zarządu Fundacji BOŚ, Mariusz Gierej oraz Wiceprezes Fundacji, Barbara Lewicka-Kłoszewska.  W czasie uroczystości Prezes Gierej przekazał Laureatom gratulacje od Pierwszej Damy, Agaty Kornhauser-Dudy wraz z informacją o objęciu przez nią Honorowym Patronatem kolejnej, VIII edycji projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”. W trakcie uroczystości odczytany został także list z gratulacjami od Rzecznika Praw Dziecka, Marka Michalaka.

W ramach dodatkowej nagrody wystawiony został spektakl pantomimy Fundacji Sztuka Ciała pt. „Między owadami”. Spektakl bardzo spodobał się najmłodszym widzom, którzy z zapartym tchem śledzili przygody głównej bohaterki – małej gąsienicy, która nie chce być taka jak inne. Zamiast pożerać kolejne liście wyrusza w podróż, która stopniowo odsłania przed nią zarówno ciemne jak i jasne strony życia. Ta baśniowa opowieść to także metaforą dorastania – spotykając różne, dorosłe owady bohaterka uczy się rozumieć otaczający ją świat i samą siebie. Przedstawienie, które łączy w sobie teatr fizyczny, pantomimę, sensoryczną scenografię oraz graną na żywo muzykę, przybliżyło widzom pełne symboli życie insektów.

Uroczystość zakończyła się przekazaniem nagród, na które zespoły konkursowe pracowały cały rok szkolny 2016/2017.