Świąteczna zbiórka książek

10 stycznia 2019

Świąteczna zbiórka książek

Podczas wspólnej akcji pracowników Grupy BOŚ zebraliśmy 400 książek i 50 gier planszowych dla podopiecznych Stowarzyszenia Związek Polaków „Orzeł Biały” we Lwowie.

Gry i książki trafiły do dzieci w postaci świątecznych prezentów, część została w bibliotece dostępnej dla wszystkich uczniów.

Stowarzyszenie „Orzeł Biały” zostało założone dla pielęgnowania polskości na terenach zachodniej Ukrainy.  Miejscem założenia Stowarzyszenia jest Lwów, ale jego filie działają także w Brodach i Łopatynie. Organizacja obejmuje działalnością dzieci, młodzież, a także osoby dorosłe. Zajmuje się nauczaniem języka polskiego, pielęgnacją tradycji, aktywnym udziałem
w wydarzeniach środowiska polskiego, prowadzeniem różnorodnych projektów i integracją osób zaangażowanych w działalności organizacji.

Tak za prezenty dziękował Pan Sergiusz Łukjanienko, prezes Centrum Kulturalno-Oświatowego „Orzeł Biały”:  „Serdecznie dziękujemy za wspaniałe prezenty! Dziękujemy Wszystkim, którzy uczynili nasze bożonarodzeniowe święto radosnym. Dzieci oraz ich rodzice byli bardzo  zadowoleni. Teraz będą mieć większą motywację w uczeniu się języka polskiego. Wszyscy razem zrobiliśmy wielką i cudowną sprawę.”

W akcję poza pracownikami Centrali BOŚ zaangażowali się także pracownicy Oddziałów Operacyjnych z Tarnowa, Lublina, Legnicy i Nowego Sącza, Centrów Biznesowych w Łodzi, Lublinie, Katowicach, Szczecinie i Wrocławiu oraz Domu Maklerskiego BOŚ z Warszawy, Białegostoku i Krakowa.

Serdecznie dziękujemy!