Od 10 lat zmieniamy świat – rocznica Fundacji Banku Ochrony Środowiska.

28 sierpnia 2019

Od 10 lat zmieniamy świat – rocznica Fundacji Banku Ochrony Środowiska.

Kiedy dekadę temu, Zarząd Banku Ochrony Środowiska decydował o powołaniu Fundacji, z pewnością nikt nie przypuszczał, jak wielu ludzi: młodych i starszych, z małych i wielkich miast i miasteczek, zostanie zaangażowanych w działania naszej organizacji. Dziś z dumą patrzymy w przeszłość, ale koncentrujemy się na przyszłości, bo ta stawia przed nami nowe wyzwania.

Od początku działania Fundacji, zaangażowało się wielu wolontariuszy, głównie tych związanych z Grupą BOŚ Banku, ale także wielu: uczniów, studentów, przedstawicieli partnerskich organizacji. Jednak w samej fundacji pracowało w sumie przez dekadę, ledwie kilkanaście osób (dziś zespół liczy 5 osób). Dla nich Fundacja zawsze była czymś więcej, niż tylko pracą, była i jest – pasją, zainteresowaniem, sposobem na życie.

Wdrażając kolejne projekty (dziś jest ich 20), zawsze chodziło o rozwiązywanie ważnych problemów, dlatego angażujemy się w projekty ekologiczne, zajmujemy się zdrowym stylem życia – dbając o edukację właściwego żywienia, czy aktywny tryb życia. Zachęcamy naszych partnerów do wolontariatu i pomagania tym, którzy tego potrzebują. Projekty są różne, w jednych angażujemy każdego roku – kilkadziesiąt tysięcy dzieciaków, i kolejne kilkadziesiąt tysięcy rodziców, nauczycieli, sąsiadów i ludzi dobrej woli. W innych rejestruje się kilka, czy kilkanaście osób – ale zapewniamy, że wszystkie projekty są dla nas ważne i do ich realizacji przykładamy się bardzo.

Każdego dnia jako zespół Fundacji i przedstawiciele Grupy BOŚ Bank, dokładamy małą cegiełkę w procesie ratowania świata. Jesteśmy z tego bardzo dumni. Przygotowujemy się do kolejnej dziesięciolatki, a ta z pewnością będzie wypełniona troską o ekologię i zdrowie człowieka.

„Jeśli kochasz kwiat, który znajduje się na jednej z gwiazd, jakże przyjemnie jest patrzeć w niebo.”
Antoine de Saint-Exupéry (z książki Mały Książę).