NOWY PROJEKT: CZAS NA ZDROWIE!

19 stycznia 2012

NOWY PROJEKT: CZAS NA ZDROWIE!

Tej wiosny przebudźmy się z zimowego snu i znajdźmy „Czas na zdrowie”. Fundacja Banku Ochrony Środowiska zaprasza uczniów ze szkół całej Polski do udziału w nowym programie, promującym ideę zdrowego stylu życia, właściwego odżywiania i aktywności fizycznej. Na uczestników „Czasu na zdrowie” czekają atrakcyjne nagrody.

Nowy program Fundacji BOŚ: „Czas na zdrowie” łączy rozpowszechnianie wiedzy dotyczącej właściwego stylu życia z dawką zdrowej zabawy. Konkurs ma formę międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a także nauczycieli i rodziców. W pierwszym etapie zespoły uczniów, działające pod opieką nauczyciela, zdobywają, a następnie promują wśród społeczności szkolnej wiedzę z zakresu dokonywania wyborów, służących zdrowiu. Drugi etap stanowi organizacja ogólnoszkolnego Festynu Zdrowia, który będzie obfitował w atrakcje: wspólne zabawy ruchowe dla młodzieży i dorosłych, zdrowy poczęstunek oraz udział zaproszonych przez młodzież gości. Główny punkt programu to pokaz serii filmów edukacyjnych pt. „Śmietnik w mojej głowie”. Filmy, powstałe w konsultacji ze specjalistami z ośrodków naukowych i uczelni wyższych, w lekki, zabawny sposób mówią o stereotypach funkcjonujących w społeczeństwie oraz sposobach ich przełamywania. Pozwalają na zrozumienie problematyki przez widzów należących do różnych grup wiekowych.

Organizatorom najciekawszych i najlepiej przeprowadzonych Festynów Zdrowia Jury przyzna atrakcyjne nagrody.

Więcej inforamcji: www.aktywniepozdrowie.pl zakładka „Czas na zdrowie”