NAGRODY FUNDACJI BANKU OCHRONY ŚRODOWISKA

24 listopada 2017

NAGRODY FUNDACJI BANKU OCHRONY ŚRODOWISKA

Warszawską galę główną „Klony 2017”, która odbyła się w czwartek 23 listopada 2017 r., poprzedziło jedenaście wydarzeń regionalnych, podczas których ponad pięćdziesięciu klientów Banku Ochrony Środowiska odebrało wyróżnienia w kategoriach „Innowacja ekologiczna” i „Znaczący efekt ekologiczny” oraz „Firma ekologicznie i społecznie zaangażowana”, którą wręcza Fundacja BOŚ.

Decyzją Kapituły Fundacji BOŚ, nagrody w kategorii „Firma ekologicznie i społecznie zaangażowana”, otrzymała Fundacja Hospicyjna z Gdańska oraz firma Paradyż.

Fundacja Hospicyjna z Gdańska to organizacja promująca w społeczeństwie idee hospicyjne. Chociaż siedziba fundacji znajduje się na Pomorzu i tam prowadzona jest główna działalność, to fundacja wspiera ponad 100 hospicjów w całej Polsce. Prowadzi także wiele ogólnopolskich akcji edukacyjnych i od ponad dekady udowadnia, że „Hospicjum to też Życie”. Nasze uznanie budzi ciepło i pozytywna energia, jaką wyzwalają pracownicy i wolontariusze fundacji w niezwykle trudnych chwilach, które spotykają pensjonariuszy. Doceniamy także profesjonalizm, pomysły i rozmach programów edukacyjnych przygotowywanych przez Fundację Hospicyjną.

Paradyż sp. z o.o. jest firmą, w której od blisko 30 lat powstają płytki i produkty ceramiczne, znajdujące uznanie klientów w Polsce i 40 krajach świata. Na sukces składa się wizja i odważne plany realizowane przez ponad 1700 pracowników. W procesie produkcji firma wykorzystuje najnowocześniejszy park maszynowy ulokowany w pięciu zakładach produkcyjnych oraz najbardziej zaawansowane technologie i rygorystyczne procedury kontroli jakości. Fundacja BOŚ doceniła dbałość o środowisko naturalne i ciągłe inwestycje w technologie ograniczające szkodliwy wpływ produkcji na środowisko. Równie ważne były działania podejmowane przez Zarząd firmy na rzecz wspierania rozwoju pracowników Grupy Paradyż – prawdziwie odpowiedzialne podejście do biznesu.