KONKURS ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM BARDZO DOBRZE OCENIONY PRZEZ PEDAGOGÓW.

19 lipca 2012

KONKURS ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM BARDZO DOBRZE OCENIONY PRZEZ PEDAGOGÓW.

Projekt towarzyszył uczniom klas 1-3 szkół podstawowych przez cały rok szkolny. W tej edycji wzięło udział 366 zespołów z ponad 200 szkół. Wśród nauczycieli prowadzących zespoły konkursowe przeprowadzono badanie, którego wyniki potwierdziły wysoki poziom projektu.

• Aż 70 proc. respondentów przyznało projektowi ocenę bardzo dobrą. Zdecydowana większość chwaliła kontakt z koordynatorem, materiały pomocnicze oraz sposób raportowania.
  • 75 proc. nauczycieli stwierdziło, że zaangażowanie dzieci w realizację zadań było bardzo duże.
  • 40 proc. zauważyło czynny udział rodziców w poszczególnych etapach programu.
  • 93 proc. ankietowanych zauważyło ponadto, że działania podejmowane w ramach projektu pozytywnie wpłynęły także na postawy uczniów nie będących członkami zespołów konkursowych.

– Cieszymy się, że „Zdrowo jem, więcej wiem” jest dobrze oceniane przez grono pedagogiczne – mówi Kamila Makówka, koordynator projektu. – Mamy nadzieję, że z naszą pomocą dzieci nauczą się dokonywać w przyszłym życiu właściwych wyborów żywieniowych, a koniec konkursowej rywalizacji okaże się dla nich dopiero początkiem prawdziwej przygody ze zdrowiem.

Do kolejnej edycji konkursu zapraszamy już po wakacjach!