FUNDACJA NAGRODZIŁA DOTACJAMI 35 SZKÓŁ, KTÓRE PRZEBUDUJĄ SWOJE SKLEPIKI

27 kwietnia 2012

W ramach projektu „Sklepiki szkolne – zdrowa reaktywacja” przekazaliśmy 50 tys. zł na zmianę sklepików szkolnych w całej Polsce. Środki trafią do 35 placówek z 12 województw. Dzięki Fundacji blisko 12,5 tys. dzieci uzyska dostęp do zdrowych, świeżych i pełnowartościowych produktów.

W każdej z dofinansowanych placówek powołano zespół projektowy złożony z uczniów, nauczycieli i rodziców. Do zadań grupy zależy nie tylko zmiana asortymentu sklepiku ale także przeprowadzenie w szkole kampanii informacyjnej o zdrowym odżywianiu .

Uczestnicy konkursu przepracują ponad 2 tys. godzin w ramach rewitalizacji sklepików. Fundacja monitoruje postęp prac, a najlepsze realizacje wyróżni nagrodami rzeczowymi.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie www.aktywniepozdrowie.pl (zakładka „Sklepiki – Reaktywacja”).