FUNDACJA BOŚ ZAPRASZA NA OBCHODY DNIA ZIEMI!

20 kwietnia 2016

FUNDACJA BOŚ ZAPRASZA NA OBCHODY DNIA ZIEMI!

W najbliższą niedzielę – 24 kwietnia – jak co roku, na Polu Mokotowskim w Warszawie odbędzie się festyn z okazji Światowego Dnia Ziemi. Zapraszamy do naszego namiotu. W zielonej strefie Fundacji i Banku Ochrony Środowiska będzie się działo! Planujemy wspólne budowanie domków dla pszczół i trzmieli, odbędą się warsztaty plastyczne dla dzieci, quizy edukacyjne z wiedzy ekologicznej, a także uzyskać będzie można porady na temat zdrowego odżywiania.

Zarówno młodzi uczestnicy jak i ich rodzice i nauczyciele, którzy odwiedzą festyn będą mogli poznać smak przygody i zaproszeni zostaną do udziału w projektach Fundacji: „Postaw na Słońce”, „Zdrowo jem – więcej wiem” i „Czas na zdrowie”. Podczas pikniku odwiedzający nasze stoisko dowiedzą się jak razem można zmienić swój dom i szkołę i zawalczyć o super nagrody!

Zaplanowaliśmy także warsztaty plastyczne skierowane do  najmłodszych – tematem przewodnim będzie jabłko. W niedzielę będzie można ponadto zbudować domek dla wolno żyjących pszczół. Każdy, kto zbuduje domek, będzie mógł go zabrać ze sobą, a specjaliści z Fundacji podpowiedzą, gdzie taką chatkę umieścić.

Nie zabraknie także porad dotyczących zdrowego żywienia, podpowiedzi jak sporządzić dla dziecka najlepsze drugie śniadanie, a także co trzeba zrobić, żeby zmienić otoczenie pod swoim blokiem korzystając z akcji Fundacji „Zielona Ławeczka”.

Poniżej mapka festynu.

Namiot Fundacji Banku Ochrony Środowiska znajdziecie pod nr 4