FUNDACJA BOŚ NA DZIEŃ DZIECKA

1 czerwca 2012

Miło nam poinformować, że w najbliższą sobotę (2.06.) Fundacja BOŚ zaprasza aż na dwa ciekawe wydarzenia organizowane z okazji Dnia Dziecka – Biobazar oraz Otwarte Ogrody.

W godz. 8 – 16 na specjalnej odsłonie BioBazaru (ul. Żelazna 51/53 w Warszawie) Fundacja poprowadzi grę edukacyjną dla dzieci z atrakcyjnymi nagrodami (można wygrać m.in. karnet na wizytę w „Fryzjerkowie”). Na bazarze całe rodziny czeka również wiele innych atrakcji w stylu eko.

Zachęcamy też do odwiedzenia Podkowy Leśnej gdzie w ramach „Otwartych Ogrodów 2012” zostaną zaprezentowane prace nagrodzone w ubiegłorocznej edycji konkursu Las kocha nas. Uroczyste otwarcie wystawy zdjęć autorstwa studentów oraz pracowników BOŚ przewidziano na godzinę 16.

Dzień dziecka na biobazarze

BioBazar to nie tylko miejsce zakupów. Organizatorzy dbają o to, żeby kupujący odwiedzali to miejsce całymi rodzinami zapewniając im dodatkowe atrakcje. Oprócz zakupów ekologicznych bezpośrednio od rolników i producentów w najbliższą sobotę będzie można zjeść na miejscu drugie śniadanie czy lunch, który przygotują dla najmłodszych Tamika – Akademia Kreatywnego Rozwoju Dzieci i Dorosłych a dla starszych dzieci Bagno Food & Wine.

Na BioBazarze, dzięki Smakom Portugalii już 2 czerwca będzie szansa skosztować jak smakują grillowane sardynki prosto z Portugalii, a to tylko namiastka tego co dzieje się w czerwcu w Lizbonie, kiedy to miasto opanowuje imprezowe szaleństwo świateł, kolorów i oczywiście grillowanych sardynek.

Podczas gdy dorośli będą mogli odpocząć po zakupach popijając kawę na dzieci czekać będą atrakcje. Fundacja Banku Ochrony Środowiska, partner Dnia Dziecka w stylu eko na BioBazarze przygotowała edukacyjną grę dla dzieci. W grze tej to dzieci stają się pionkami skaczącymi po planszy.

By rzucić kostką dzieci odpowiadać będą na proste pytania dotyczące zdrowego odżywiania. Sprawdzimy wspólnie co najmłodsi wiedzą o witaminach, czy zdają sobie sprawę jakie jedzenie wyjdzie im na zdrowie, a także co na co dzień znajduje się w ich jadłospisie. Do gry zapraszamy wszystkie dzieciaki – trudność pytań dobierana będzie do wieku uczestników. Do wygranie ekologiczne publikacje, strzyżenie w uroczym Fryzjerkowie i inne nagrody.

W najbliższą sobotę 2 czerwca zapraszamy na zakupy nie tylko produktów spożywczych, będą też dostępne książki z księgarni „Books for Cooks” dla dzieci i nie tylko jak również ekologiczne, kolorowe butelki firmy Equa – produkty w sam raz na prezent z okazji Dnia Dziecka i każdej innej.

Jak w każdą pierwszą sobotę miesiąca, 2 czerwca Fundacja Zielony Horyzont prowadzić będzie zbiórkę elektrośmieci, które wymienić będzie można na zestawy eko-doniczek z ziołami do samodzielnego wysiewu oraz tradycyjnie owoce.

Otwarte ogrody w Miejskiej Bilbiotece Publicznej w Podkowie Leśniej

W sobotę o godzinie 16:00 zapraszamy na wystawę prac nagrodzonych w konkursie fotograficznym dla studentów zorganizowanym przez Fundację Banku Ochrony Środowiska wraz z Lasami Państwowymi, Uniwersyteckim Centrim Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym oraz Centrum Studiów Latynoamerykańskich. Pierwsza edycja została zrealizowana z okazji Międzynarodowego Roku Lasów 2011. Zgłaszane na konkurs zdjęcia ilustrowały piękno przyrody, ale także mnogość relacji współczesnego człowieka z ekosystemem leśnym.

O godzinie 16:30 odbędzie się wernisaż wystawy prac fotograficznych autorstwa Zofii Zwierzchowskiej-Hajnosz. Kolejną atrakcją będzie spotkanie o 17:00 z Lechosławem Herzem – krajoznawcą, regionalistą, podróżnikiem, publicystą oraz autorem przewodników i albumów.

Serdecznie zapraszamy!