CO SŁYCHAĆ U WOLONTARIUSZY BOŚ?

29 sierpnia 2014

CO SŁYCHAĆ U WOLONTARIUSZY BOŚ?

Dzięki mikro-dotacjom z Fundacji BOŚ niemal 30 pracowników Banku po raz kolejny zaangażowało się w działania na rzecz lokalnych fundacji i stowarzyszeń. Zobaczmy efekty ośmiu projektów!

• Koledzy z Centrali, którzy interesują się nurkowaniem zorganizowali wydarzenie dla mieszkańców Zielonki pod Warszawą, w którym uczestniczyło ponad tysiąc osób! Dzięki akcji Bezpieczne i czyste Glinianki posprzątano popularne latem jeziorka i ich okolice. Odbył się też konkurs fotograficzny wystawa.
    Lider projektu: Mariusz Kłaysiak

• Koleżanki z Olsztyna prowadziły edukacyjne zajęcia terapeutyczne dla dzieci – podopiecznych specjalnego ośrodka wychowawczego. Niepełnosprawne dzieci uczestniczyły w warsztatach wykorzystujących nowoczesną technologię MultiTech oraz grafikę komputerową.
    Lider projektu: Sabina Remiszewska

• Warszawscy wolontariusze wybudowali boks dla koni w stajni, należący do fundacji, która opiekuje się zwierzętami. Siedmiu pracowników Banku własnoręcznie przybijało deski, malowało i  od podstaw zbudowało boks.
    Lider projektu: Patrycja Mieczkowska
  • W lipcu odbył się projekty promujące aktywność fizyczną. Był to m.in. spływ kajakowy dla podopiecznych świetlicy środowiskowej, organizowany przez koleżanki z Częstochowy oraz treningi siatkówki dla podopiecznych ośrodka wychowawczego w Łomiankach.
    Liderzy: Dagmara Krzysiek i Marcin Grzymkowski
  • Dzięki wolontariuszom z Łodzi recyklingowy zawrót głowy przeżyło około 150 dzieci ze szkół i przedszkoli specjalnych. W ramach projektu odbył się też przegląd teatralny oraz konkurs ekologiczno-przyrodniczy.
    Lider: Ewelina Badek
  • W pomoc dla wielodzietnej rodziny w trudnej sytuacji zaangażowali się wolontariusze z Warszawy. Wraz z Fundacją Polskich Kawalerów Maltańskich pomogli odrestaurować i wykończyć zaniedbałem mieszkanie rodziny z Grodziska. Wolontariusze pomogli na przykład pomalować ściany w pokojach czworaczków.
    Lider: Katarzyna Sieńkowska
  • W Centrali Banku pracownicy pomagali Fundacji Dzieci Niczyje zaplanować i przetestować aplikacje na urządzenia mobilne, które można polecić najmłodszym. Działania związane były ze znanym, wieloletnim projektem organizacji: „Dziecko bezpieczne w Internecie”.

Dzięki pracy wolontariuszy do organizacji społecznych trafiło łącznie 22 tys. zł. Zapraszamy Wszystkich do kolejnej edycji projektu – na pomysły czekamy od 19 września.

Osoba kontaktowa:
Ola Walczak