40 TYS. ZŁ NA ODNOWIENIE SKLEPIKÓW SZKOLNYCH PRZYZNANE!

14 stycznia 2015

Dzięki dotacjom Fundacji BOŚ przyznanym w ramach projektu „Sklepiki szkolne – zdrowa reaktywacja” ponad 40 szkół w całej Polsce przestanie w nowym roku oferować uczniom niezdrowe przekąski i napoje. Z placówek znikną chipsy, słodzone napitki i inne „zapychacze” .

W szkołach nie tylko zmieni się dostępność poszczególnych produktów. Każda placówka przeprowadzi też kampanię prozdrowotną oraz poprawi estetykę miejsc, w których uczniowie mają dostęp do żywności. W wielu miejscach pojawią się lodówki i inny potrzebny sprzęt do przechowywania pełnowartościowych i świeżych produktów. Fundacja BOŚ przyznała dotacje na ten cel już po raz trzeci. Dzięki organizacji w całej Polsce działają już 74 odnowione sklepiki szkolne!

Sklepiki szkolne – zdrowa reaktywacja

Projekt grantowy dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Ułatwia przebudowę sklepiku szkolnego tak, aby mógł oferować dzieciom zdrowe i pełnowartościowe przekąski.

Dofinansowane placówki są wyłaniane drogą konkursową. Zespoły złożone z uczniów, nauczycieli i rodziców przygotowują projekt odnowy sklepiku oraz kampanię promocyjną nowego, zdrowszego asortymentu.

Otrzymane granty umożliwiają np. zakup urządzeń niezbędnych do serwowania świeżych produktów żywnościowych (lodówek, chłodziarek czy wyciskarek
do soków). Dzięki programowi już blisko 70 sklepików szkolnych przeszło „zdrową reaktywację”.

Więcej informacji: sklepiki.fundacjabos.pl