Aleksandra Koper

Aleksandra KoperSpecjalistka ds. żywienia, koordynator projektów „Sklepiki szkolne – zdrowa reaktywacja” i „Czas na zdrowie”.

Absolwentka Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie. Pracę dyplomową obroniła na Katedrze Technologii Gastronomicznej  i Higieny Żywności. Przygodę z Fundacją BOŚ rozpoczęła jeszcze na studiach działając w Kole Naukowym Żywieniowców w sekcji Higieny Żywności i Żywienia. W tym czasie organizowała dla najmłodszych zajęcia edukacyjne z zakresu zdrowego odżywiania oraz brała udział w pracach badawczych na temat zakładów gastronomicznych. Pracę w Fundacji rozpoczęła od przygotowywania  pomocy dydaktycznych dla nauczycieli biorących udział w konkursie „Zdrowo jem, więcej wiem”. Obecnie pełni funkcję koordynatora konkursu grantowego „Sklepiki szkolne – zdrowa reaktywacja” oraz najnowszego projektu „Czas na zdrowie”.