;22 532 71 92  22 532 71 94

Postaw na słońce - nagrody rozdane!

13 październikaa 2017

PostawNasonce3W Ministerstwie Środowiska odbyła się 4 października gala podsumowująca III edycję projektu „Postaw na Słońce” Fundacji Banku Ochrony Środowiska. Prawie 200 uczniów i ich nauczycieli z całej Polski przyjechało do Warszawy, aby odebrać nagrody.

Celem projektu „Postaw na słońce” jest upowszechnienie wśród młodzieży wiedzy na temat korzyści środowiskowych i ekonomicznych, jakie daje wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii, a w szczególności ogniw fotowoltaicznych. Szczególnie istotne jest przedstawienie praktycznego zastosowania paneli w funkcjonowaniu domów jednorodzinnych, wielorodzinnych oraz budynków urzędowych oraz upowszechnienie tej wiedzy wśród społeczności lokalnych.

Uczniowie biorą udział w konkursach badawczym i filmowym. Dzięki uczestnictwu w projekcie młodzież zdobywa wiedzę dotyczącą odnawialnych źródeł energii (OZE) oraz samodzielnie przygotowuje projekty instalacji. Organizowane były przez nich również konferencje, w których udział wzięło łącznie ponad 3 tysiące osób. Rezultatem prac uczestników konkursu filmowego było stworzenie ponad 50 reportaży, prezentujących funkcjonowanie instalacji OZE.

Już teraz - w imieniu Fundacji BOŚ - zapraszamy do IV edycji projektu „Postaw na Słońce”, która objęta została patronatem Ministra Środowiska. Na zgłoszenia Fundacja czeka do 31 października 2017 r.

Komunikat na stronie ministerstwa dostępny jest tutaj.

Do góry